کفی طبی
صفحه اصلی / مطالب و مقالات / اخبار / ده عادت مضر براي سلامت خانمها

ده عادت مضر براي سلامت خانمها

پوشيدن كفش پاشنه بلند:

خانمها براي زيبايي كفشهاي پاشنه بلند به سلامت خود لطمه زده و كفش استاندارد داراي پاشنه در حدو 2- 3 سانت امتناع مي ورزند .پاشنه هاي بلند موجب كوتاهي تاندون پشت پاشنه يا آشيل شده در د در قسمت پنجه را افزايش مي دهد و فشار پا را نامتعادل كرده و فشار روي زانو و كمر را افزايش مي دهد كه خود موجب كمردرد و زانو درد مي شود.اين نوع كفشهاي پاشنه بلند انگشتها را بد شكل نموده و انگشت چكشي در دارز مدت ايجاد مي كنند.

حمل كيفهاي سنگين:

حمل كيف ابتدا با وزن كم انجام شده ولي بتدريج با اضافه كردن اشيائ درون كيف وزن كيف افزايش مي يابد و فشار بر روي ناحيه گردن و كمر افزايش مي يابد.عدم تقارن در انتقال وزن و انحراف بدن ناخود آگاه به يك سمت دردهاي عضلاني ناحيه كمر و گردن وشانه را سبب خواهد شد.

حفظ سلامت خانمها

خوابيدن در شرايط استفاده از لوازم آرايشي:

لوازم آرايشي و خوابيدن با آرايش باعث بسته شدن منافذ پوستي و پرخوني پوست شده و به تدريج به پوست صدمه مي زند و امكان تنفس پوست را كاهش مي دهند.

پوشيدن لباسهاي تنگ :

پوشيدن شلوار تنگ و يا دامن تنگ فشار روي اعصاب محيطي اطراف كمر را افزايش مي دهد و درد و خواب رفتگي در مسير عصب ايجاد مي كند.لباس زير تنگ نيز در 70 درصد خانمها گزارش شده است كه خود عاملي براي دردهاي عضلاني است.پيراهن هاي تنگ نيز بر ايجاد كمر درد و دردهاي شكمي موثر است.

آدرس صفحه اینستاگرام دکتر بیژن فروغ

ترس و اضطراب ازعدم موفقيت در زندگي زناشويي:

خانمها دو برابر آقايان در اين رابطه اضطراب دارند.

وسواس در شكل ظاهري:

مطالعات نشان مي دهد كه 90 درصد خانمها تمايل دارند در يكي از قسمتهاي بدن خود تغيير ايجاد نمايند جالب است در مطالعه اي كه روي خانمها كم وزن انجام شده بو 10 در صد آنها بر اين باور بودند كه وزنشان زياد است .به همين دليل است كه عمل جراحي بيني و زيبايي در ايران زياد است.عمل جراحي چشم در چين و كره رايج است.

خوردن احساسي:

زنان بر عكس مردان زمانيكه غمگين هستند از خوردن لذت مي برند .

اختلال خواب:

آان كمتر از مردان مي خوابند و براي حل مشكل ديگران بيشتر از خواب خود مي زنند.

قرار دادن خود در ته ليست اهميت:

زنان به ديگران اهميت بيشتري نسبت به خود مي هند و تلاش مي كنند مشكلات ديگران را با هزينه كردن اولويتهاي خودشان حل كنند در واقع نوعي ايثار در زنان وجود دارد كه خارج از حد انتظار است اين ايثار با شكل منطقي به خود بگيرد.گرچه گاهي شكل ايثاري كه زنان از خود بروز مي دهند منجر به حفظ استحكام زندگي مي گردد.


آدرس مطب : تهران ، بزرگراه چمران ، ابتدای باقرخان غربی ، پلاک 89 قدیم ، 26 جدید ، طبقه همکف
تلفن : 66576424 - 021


نظرات کاربران درباره این مطلب :كرمي [ 1391-03-08 ]
احتمالا دهمين عادت غلط ورزش نكردن و يا ورزش غير استاندارد است.

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
علائم و درمان شکستگی استخوان رانعلائم و درمان شکستگی استخوان ران

استخوان ران از محکم ترین استخوان های بدن است و شکستگی آن نیاز به وارد شدن نیروی زیادی دارد و معمولا این نیروها در حین تصادفات وسایل نقلیه و سقوط از ارتفاع میتواند به بدن وارد شود. ... ادامه مطلب

بررسی انواع سی پی (CEREBRAL PALSY) در کودکانبررسی انواع سی پی (CEREBRAL PALSY) در کودکان

انواع فلج مغزی براساس محدودیتهای حرکتی و اندام‌های درگیر مشخص می‌شود که در این نوشته می‌خواهیم درباره انواع فلج مغزی صحبت کنیم. ... ادامه مطلب

درمان و پیشگیری از پوکی استخواندرمان و پیشگیری از پوکی استخوان

تغذیه سالم و رژیم غذایی متعادل و غنی از کلسیم و ویتامین D یکی از راههای پیشگیری است. شیر، پنیر، ماست، سبزیها، میوهها، حبوبات و غذاهای دریایی به ویژه ماهی باید در رژیم غذایی روزانه گنجانده شود. البته باید مراقب باشید تامین کلسیم مورد نیاز سبب افزایش مصرف چربی نشود. ... ادامه مطلب

ارتزهای ستون فقرات چه کاربردهایی دارند؟ارتزهای ستون فقرات چه کاربردهایی دارند؟

ارتزهای ستون فقرات سیستم‌های مکانیکی هستند که برای اعمال فشار خارجی در نقاط آناتومیکی خاص تجویز می‌شوند تا بی حرکت شده و ناهنجاری‌های ستون فقرات را ثابت کرده یا اصلاح کنند.انواع متعددی از ارتزهای ستون فقرات برای گردن، ستون فقرات کمری و استخوان خاجی موجود است که در این قسمت به معرفی آنها پرداختیم. ... ادامه مطلب

طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین - 09128883465