پلی کلینیک دکتر فروغ
صفحه اصلی / مطالب و مقالات / كلينيك تخصصی پا / رایج ترین مشکلات پا و روشهای درمان آن

رایج ترین مشکلات پا و روشهای درمان آن

پا از قسمتها پیچیده بدن است كه دارای 28استخوان بوده و مفاصل لیگامانها عضلات و تاندونهای متعددی در آن نقش دارد.پا به مشكلات زیادی مستعد است.مشكلات پا با درد ،التهاب و جراحت همراه است كه سبب محدودیت در حركت می گردد.

پا درد می تواند ناشی از عدم فیت بودن كفش بوده و یا ناشی از عملكرد غلط پا و اجزائ آن باشد.مشكلات متعددی می تواند درد در نواحی پاشنه پنجه قوس پا اعصاب پا لیگامانها و تاندونها را فراهم آورد.

در پلی کلینیک ارتوپدی فنی و طب فیزیکی، و توانبخشی دکتر بیژن فروغ خدمات درمانی و توانبخشی در مشکلات و بیماریهای پا و زانوها، ستون فقرات، دست و اندام فوقانی و ... همچنین نوار عصب و عضله ، اسکن کف پا و تجویز و ساخت انواع بریس، کفش و کفی طبی به مراجعه کنندگان گرامی ارائه می گردد.

علل شایع پا درد:

خار پاشنه

به قسمت خار پاشنه مراجعه نمایید.

میخچه:

برجستگی زرد رنگی است در در قسمتی از انگشتان و یا كف پا در اثر فشار بیش از حد به آن منطقه از پا ایجاد می شود.درمان اصلی آن اصلاح كفی است.تراشیدن میخچه اصلاح كفش و در نهایت جراحی روشهای دیگر درمان است.

درمان مشكلات پا

Bunion هالوكس ریجیدوس:

به قسمت هالوكس ریجیدوس مراجعه نمایید.

Morton's neuromaنوروما مورتونز:

التهاب عصب بین انگشت سوم و چهارم می باشد. معمولا كفش تنگ و یا پاشنه بلند عامل آن است.این بیماری با درد بی حسی پا در قسمت جلوی پنجه همراه است .درمان آن اصلاح كفش و كفی و در صورت عدم پاسخ به این روش تزریق در ناحیه نوروما می باشد.

Hammertoesانگشت چكشی:

این اختلال معمولا در انگشت میانه پا ایجاد می شود و انگشت به شكل خمیده و چكشی در می آید. علت آن معمولا كفش نامناسب می باشد .درمان آن كفش با پنجه مرتفع و پوشش نرم در قسمت محفظه انگشتان بوده و اصلاح كفی موثر است و در نهایت جراحی راه آخر خواهد بود.

هالوكس والگوس یا انحراف انگشت اول پا:

به قسمت هالوكس والگوس مراجعه نمایید.

آدرس اینستاگرام دکتر بیژن فروغ

كشیدگی لیگامان مچ پا :

كشیدگی لیگامان مچ پا غالبا در قسمت بیرونی مچ پا در اثر لغزش مچ پا ایجاد می شود.در صورت ایجاد در رفتگی و پا شكستگی در اطراف مچ پا لیگامان مچ پا نی ممكن است صدمه ببیند.لیگامان استخوان را به استخوان متصل می كند و ضعف آن موجب ضعف پایداری دو استخوان خواهد شد..

درمان كشیدگی لیگامان مچ پا:

گچ گرفتن،راه افتادن تدریجی پس از باز كردن گچ،تقویت عضلات اطراف مچ پا

در کلینیک طب فیزیکی و توانبخشی دکتر بیژن فروغ از روشهای غیر جراحی و مناسبی برای بهبود انواع کمر درد استفاده می شود. از جمله آنها می توان به تجویز بریس، استفاده از لیزر درمانی، فیزیوتراپی و ورزش درمانی،درمان دستی،طب سوزنی و ... اشاره نمود. لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره با کارشناسان ما، از طریق تماس با شماره تلفن 02166576424 و شماره واتس آپ ٠٩٣٩٦٩٨٤٤٣٠اقدام فرمایید.


آدرس مطب : تهران ، بزرگراه چمران ، ابتدای باقرخان غربی ، پلاک 89 قدیم ، 26 جدید ، طبقه همکف
تلفن : 66576424 - 021


نظرات کاربران درباره این مطلب :
برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
مرگ و میر ناشی از پوکی استخوانمرگ و میر ناشی از پوکی استخوان

شکستگی های ناشی از پوکی استخوان می تواند کشنده باشد. میزان مرگ و میر ناشی از عوارض شکستگی ران در زنان با میزان مرگ و میر ناشی از سرطان پستان برابر است. ... ادامه مطلب

عوارض و پیشگیری از پوکی استخوانعوارض و پیشگیری از پوکی استخوان

پوکی استخوان به معنای واقعی کلمه یک بیماری نیست ولی می تواند باعث ضایعات فراوان و حتی در برخی موارد مرگ شخص شود. به همین خاطر انتظار می رود در قرن آینده به همان اندازه ای که امروزه به کمبود ویتامین D توجه می شود، به پیشگیری پوکی استخوان نیز توجه مبذول گردد. ... ادامه مطلب

درمان و توانبخشی بعد از سکته مغزیدرمان و توانبخشی بعد از سکته مغزی

سکته مغزی زمانی ایجاد میشود که ناحیه ای از مغز نتواند خون کافی دریافت کند. این وضعیت ممکن است به دلایل مختلف رخ دهد. پس از سکته مغزی مهم است که با استفاده از ابزار و روشهای مختلف بتوان بیمار را تاحد امکان و هرچه سریع تر به زندگی عادی بازگرداند ... ادامه مطلب

کاربردها و مزایای انجام نوار عصب و عضلهکاربردها و مزایای انجام نوار عصب و عضله

سرعت و قدرت حرکت ایمپالس‌های الکتریکی در داخل و بین اعصاب و ماهیچه‌ها طی آزمایش الکترودیاگنوستیک Electrodiagnostic اندازه گیری می‌شود. عصب یا ماهیچه آسیب دیده سیگنال الکتریکی ضعیف‌تر و کندتری را منتقل می‌کند. ... ادامه مطلب

طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین - 09128883465