درمان انحراف ستون فقرات
صفحه اصلی / مطالب و مقالات / بيماريهای ارتوپدی دست / تاثیر استفاده از بریس در شکستگی مهره های کمری و گردنی

تاثیر استفاده از بریس در شکستگی مهره های کمری و گردنی

استفاده از بریس می‌تواند گامی موثر در بهبود بیمارانی باشد که دچار آسیب و شکستگی در ستون مهره های کمری و گردنی شده اند . برای سفارش و تهیه بریس مناسب آسیب های مهره کمری و گردنی، می‌توانید به مرکز پلی کلینیک تخصصی ارتوپدی فنی دکتر فروغ مراجعه نمایید. لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره با کارشناسان ما، از طریق تماس با شماره تلفن 02166576424 و شماره واتس آپ ٠٩٣٩٦٩٨٤٤٣٠اقدام فرمایید.

درمان شکستگی‌های مهره کمر و گردن با بریس

بریس می‌تواند گامی مهم در مراقبت از بیماران تحت تأثیر شکستگی مهره‌های کمر و گردن باشد. تا به امروز کاربرد بریس تا حد زیادی بر اساس نظریه‌ها است. اگرچه چندین نوع بریس معمولاً در بیماران مبتلا به شکستگی مهره استفاده می‌شود اما فقط یک کارآزمایی تصادفی، کنترل شده روی این موضوع انجام شده است.

اهداف بریس:

اهداف اصلی استفاده از بریس می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

ویژگی بریس:

نوع بریس با توجه به وضعیت بالینی، نوع و سطح شکستگی‌های هر بیمار انتخاب می‌شود. اما معمولا باید دارای ویژگی‌های زیر باشد:

انواع بریس:

بریس شکستگی مهره

درمان با بریس:

نحوه استفاده از بریس:

استفاده از بریس مطابق دستورالعمل ارائه شده با بریس و یا توصیه پزشک تجویز کننده است. بسیاری از بریس‌ها به طور خاص برای نیازهای بدن بیمار نصب می‌شوند و در صورت استفاده نادرست می‌تواند باعث آسیب بیشتر و بدتر شدن درد شود.

بستن اکثر بریس‌ها با رعایت چند مرحله کلی انجام می‌شوند:

بستن بریس در پشت بدن و کمر امری دردناک و دشوار است و توصیه می‌شود که از شخصی در بستن آن کمک گرفته شود.

با قرار دادن بریس روی صندلی به گونه‌ای که هنگام نشستن بال‌ها در دو طرف بدن قرار بگیرند، می‌تواند گزینه خوبی برای جلوگیری از درد باشد.

پوشیدن پیراهن زیر بریس معمولاً باعث به حداقل رساندن سوزش پوست می‌شود. به طور کلی، پیراهنی که در آن از پارچه نرم و پنبه‌ای استفاده شود، از تحریک پوست جلوگیری می‌کند. پیراهن گشاد ممکن است باعث تشدید التهاب و سوزش پوست شود.

نظافت و رعایت بهداشت:

تمیز کردن منظم بریس و پوست می‌تواند به جلوگیری از بثورات یا ضایعات پوستی کمک کند. اگر سوزش قابل ملاحظه‌ای روی پوست ایجاد شود، ممکن است لازم باشد تا زمانی که پوست بهبود می‌یابد، از بستن بریس صرف نظر شود.

مراقبت از پوست:

استفاده نادرست از بریس پشت می‌تواند باعث التهاب پوست و ایجاد زخم شود. شستن پوست زیر بریس به صورت روزانه به جلوگیری از تجمع کثیفی و پوست مرده و عدم ایجاد سوزش کمک می‌کند.

رطوبت زیاد زیر بریس می‌تواند پوست را تحریک کرده و به طور بالقوه منجر به زخم یا خراب شدن پوست شود. به همین دلیل از استعمال لوسیون یا مرطوب کننده زیر بریس خودداری شود. معمولاً پس از برداشتن بریس نقاطی قرمز رنگ روی پوست وجود دارد. این نقاط باید در عرض 15 تا 30 دقیقه از بین بروند و اگر برطرف نشوند و یا بریس روی پوست زخم یا کبودی ایجاد کند، باید در نحوه بستن بریس تجدید نظر شود و از پزشک یا متخصص راهنمایی گرفته شود.

صفحه اينستاگرام دکتر بيژن فروغ

تمیز کردن بریس:

شما می‌توانید با مراجعه به مرکز پلی کلینیک تخصصی ارتوپدی فنی دکتر فروغ، برای تهیه انواع بریس از جمله بریس های درمان کجی ستون فقرات اقدام فرمایید. لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره با کارشناسان ما، از طریق تماس با شماره تلفن 02166576424 و شماره واتس آپ ٠٩٣٩٦٩٨٤٤٣٠اقدام فرمایید.


آدرس مطب : تهران ، بزرگراه چمران ، ابتدای باقرخان غربی ، پلاک 89 قدیم ، 26 جدید ، طبقه همکف
تلفن : 66576424 - 021


نظرات کاربران درباره این مطلب :
برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
علت چرخش مچ پا به داخل (پنجه کبوتری) چیست؟علت چرخش مچ پا به داخل (پنجه کبوتری) چیست؟

چرخش انگشتان پا به سمت داخل که عموماً پا‌ کبوتری نیز نامیده می‌ شود، زمانی اتفاق می‌ افتد که کودکان با پا های به سمت داخل رفته راه می‌ روند. ... ادامه مطلب

تاثیر استفاده از بریس در شکستگی مهره های کمری و گردنیتاثیر استفاده از بریس در شکستگی مهره های کمری و گردنی

بریس می‌تواند گامی مهم در مراقبت از بیماران تحت تأثیر شکستگی مهره‌های کمر و گردن باشد. تا به امروز کاربرد بریس تا حد زیادی بر اساس نظریه‌ها است ... ادامه مطلب

علائم خار پاشنه پا چیست؟علائم خار پاشنه پا چیست؟

خار پاشنه در واقع یک زائده‌ی استخوانی است که در زیر استخوان پاشنه‌ی پا شکل می‌گیرد. در کف پا یک نوار ضخیم از بافت نرم به نام فاسیت‌پلانتار وجود دارد که به استخوان پاشنه‌ی‌ پا متصل است. این نوار ضخیم و محکم موجب تشکیل قوس کف پا شده و به حفظ ثبات پا کمک می‌کند. ... ادامه مطلب

ویژگی زانوبند مخصوص پای ضربدریویژگی زانوبند مخصوص پای ضربدری

ژنووالگوم معروف به زانوی ضربدری، ناهمگونی زانو است که زانو ها را به سمت داخل می‌ چرخند. در این مقاله سعی می‌ شود که ویژگی زانوبند متناسب با مشکل زانوی ضربدری معرفی گردد. ... ادامه مطلب

طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین - 09128883465